İSPANYA VLOG 2 – Segovia, Madrid, Toledo, El-Hamra Sarayı, Granada, Sevilla, Valencia – Çingene Gecesi

İspanya Gezisi, gezilecek yerler, yenecek yemekler, nasıl eğlenilir?  Denize nerede girilir? Mutlaka görülmesi gereken yerler. Yöresel lezzetler tüm detayları ile sizlerle. 

İspanya’da Neler Yapılır Bölüm-2

00:00 – İspanya VLOG Intro

00:50 – Segovia (Segovia sokakları, Segovia Kalesi, Segovia Katedrali)

02:51 – Madrid (  Plaza de Cibeles, Kibele Çeşmesi, Madrid’s Arc De Triomphe)

03:05 – Toledo (Toledo sokakaları, Toledo Katedrali, Yöresel tatlar: MARZİPAN )

El Hamra Sarayı

05:01 – El Hamra Sarayı – 

1. Mexuar

2. Patio de los Arrayanes (Court of Myrtles)

3. Torre de Comares (Comares Tower)

4. Sala de los Embajadores (Hall of the Ambassadors)

5. Sala de Barca (Hall of the Blessing)

6. Patio de los Leones (Court of Lions)

7. Sala de las dos Hermanas (Hall of the Two Sisters)

8. Sala de los Reyes (Ha#llmadrid of the Kings)

9. Sala de los Abencerrajes

10. Alcazaba: Ruins of the 13th-Century Moorish Castle

11. Palacio de Carlos V (Palace of Charles V)

12. Generalife Gardens

06:17 – Granada ( Granada sokakları, Granada Katedrali, Belediye Sarayı,

09:22 – Granada / Çigene Gecesi ( Sacromonte; Sacromonte veya Sacramonte İspanya’nın Granada şehrinin doğu yakasında yer alan eski ve geleneksel bir mahalledir. ) 

10:47 – Sevilla (Sevilla katedrali, Plaza de España, Sevilla sokakları, Sevilla Boğa Güreşi Alanı-Plaza de toros de Sevilla)

12:21 – Cordoba (Kurtuba Cami – Cabildo Catedral de Córdoba · Córdoba de las tres Culturas, visitas culturales “Kurtuba Camii/Katedrali, İspanya’nın Cordoba kentinde yer alan yapı. İspanyolcada Arapça mescit kelimesinden türemiş Mezquita adıyla bilinir. “, Cordoba sokakları )

15:21 – Valencia ( Valencia sokakları, Avrupa’nın en küçük binası, 1996 yılında Valencialı mimar Santiago Calatrava tarafından planlanan bilim ve sanat merkezi; Palau De Les Arts Reina Sofia (opera binası), Hemisferic (IMAX sinema salonu), Agora (farklı etkinliklerin yapıldığı bir merkez), Umbracle (botanik park) ve Oceanografic (Avrupa’nın en büyük akvaryumu) adı verilen altı farklı yapıyı bir araya getiriyor.

Yöresel tatlar: HORCHATA sütü veya dondurması,  Plaj – Playa de la Malvarrosa)

  • Segovia: Segovia, ünlü Roma akuedüğü, Alcázar Kalesi ve Segovia Katedrali gibi birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır.
  • Madrid: İspanya’nın başkenti, dünyaca ünlü Prado Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, Retiro Parkı, Thyssen-Bornemisza Müzesi, San Miguel Pazarı ve Plaza Mayor gibi turistik yerleri de bulunmaktadır.
  • Toledo: Orta Çağ’a ait tarihi yapıları, dar sokakları ve La Mancha bölgesine özgü zeytinyağı ve şarapları ile ünlüdür.
  • El-Hamra Sarayı: Granada’da yer alan El-Hamra Sarayı, İspanya’nın en iyi korunmuş Ortaçağ kalesi olarak bilinmektedir. Saray, Endülüs mimarisinin en iyi örneklerinden biridir.
  • Granada: Granada, İspanya’nın güneyinde yer alan bir şehirdir. Alhambra Kalesi ve Generalife Bahçeleri, Granada Katedrali ve El Albayzín gibi tarihi ve turistik yerleri ile ünlüdür.
  • Sevilla: Güney İspanya’nın başkenti, Katedrali, Alcazar Kraliyet Sarayı, Giralda Kulesi ve Plaza de España gibi birçok tarihi ve turistik yerleri ile ünlüdür.
  • Valencia: Akdeniz kıyısında yer alan Valencia, Ciudad de las Artes y las Ciencias (Sanat ve Bilim Şehri), Bioparc Valencia ve Mercado Central gibi turistik yerleri ile bilinmektedir.

Ayrıca İspanya’da düzenlenen “Flamenco Gece” ve “Çingene Gece” gibi kültürel etkinlikler, İspanya’nın kültürünü ve eğlence seçeneklerini deneyimleme fırsatı sunmaktadır.

İspanya, tarihi ve kültürel mirası, lezzetli yemekleri, eğlence seçenekleri ve muhteşem manzaraları ile ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat deneyimi sunmaktadır.

#segovia #ElHamra #toledo #madrid #Granada #Cordoba #valencia #sevilla

Bizi Takip Edin!

İspanya

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.