Trattoria Pomo D’Oro – Budapeşte / Macaristan

Sizde Oy Verin ve Yorum Yapın!

90%
  • Çok İyi

⇒ Mekan Testimiz! Cevabımız yazının sonunda verilmiştir.

  • Kesinlikle Gidin
  • Gidilebilir
  • Yormayın kendinizi

Trattoria Pomo D’Oro Hakkında Genel İzlenimler

Trattoria Pomo D'Oro Hakkında Genel İzlenimler

Budapeşte’de bulunan oldukça elegant ve popüler bir İtalyan restoranı. Aynı zamanda 2018 yılında profesyonel italyan şefler derneğinin rozet verdiği Macaristan’da bulunan türünün tek örneği restorandır. Geleneksel pizza yapan en iyi 70 dünya üzerindeki mutfak arasından seçilmiştir.

İçerisi biraz karmaşık, çok dolu ama oldukça sıcak bir ortamı var. Arkadaşlarla keyifli vakit geçirmek için oldukça ideal. Bol kahkaha, muhabbet ve uzun sohbetler yanında lezziz yemekleride ekleyelin. 🙂 

Trattoria Pomo D’Oro’da Ne Yedik? & Trattoria Pomo D’Oro‘da Ne Yenir? 

Trattoria Pomo D'Oro'da Ne Yedik? & Trattoria Pomo D'Oro'da Ne Yenir? 

Birinden şahane seçeneklerle menüye baktığımızda seçmemiz kolay olmadı. Bizde biraz destek alarak hem beraber gittiğimiz arkadaşlarımızla ki onların önerileri gerçekten çok etkili oldu hem de garsonların çok yararlı yönlendirmeleri sayesinde süper yemeklerin tadına bakabildik.

Başlangıç Tabağı

Başlangıç Tabağı

Burrata peyniri, buruscetta, permasan ve bir kaç çeşit et bulunan tabağımız oldukça lezzizdi. Burrata peynirinin hala lezzetini hatırlıyorum. Kesin başlangıç tabağı yaptırırken onu eklemeyi unutayın. Başlangıç tabağını kendiniz sevdiğiniz yiyeceklerden kendiniz seçebilirsiniz. 

Arrabbiata Soslu Penne

Arrabbiata Soslu Penne

Harika bir makarna bizlerleydi. Tok olmama rağmen bir kaşık aldıktan sonra devam ettirmeden kendimi alamadım. Yediğim en lezzetli arrabiata soslu makarnalardan biriydi. Gerçekten pişme süresi ve lezzeti tam yerindeydi.

Steak

Steak

Kocaman bir et tabağaı geldi. Orta pişmişleri bizlerle karşılaştırıldığında birz daha z pişmiş oluyor o nedenden orta iyi pişmiş gibi bir seçenekle alınırsa daha rahat yenilebilir. Dry aging yapılmış etin lezzeti oldukça güzeldi. Pişirmeden önce eti bize getirip gösterdiler. kaltilerinden oldukça emin oldukları için birazcık şov göstergesi hareketler yapılıyor 🙂  

Steak

Karışık Tatlı Tabağı

Karışık Tatlı Tabağı

Profiterol, Limonlu Milföy, Tiramisu, Limlonlu bir tatlı karışımı geldi. Limon severler için harika bir seçenekti. Ama tatlıar konusund yemekler kadar süper diyemem. Ancak tabi limonlu şeyleride ne kadar sevdiğinizle biraz alakalı. 

Palinka

Pálinka, Orta Avrupa’da, çeşitli isimler altında bilinen ve Orta Çağ’da icat edilen, Macaristan kökenli, geleneksel bir meyve içeceğidir. 

Neden Trattoria Pomo D’Oro‘a Gideyim? & Yine Trattoria Pomo D’Oro‘a Gider Miyim?

Çok lezziz bir et, şahane bir makarna, damaklarda şenlik bıracak tatlılar. İtalyan mutfağının dibine kadar yaşamak istiyorum diyenler için efsane bir seçenek. Herşey tam kıvanmında ve lezztinde. Kesinlikle tekrar ziyaret ederim.

Trattoria Pomo D’Oro’da Ortam Nasıl?

Trattoria Pomo D'Oro'da Ortam Nasıl?

Arkadaşlarınla içmek ve uzun uzun sohbetler harika bir seçenek. akşamınızı harika bir yemek eşliğinde harcamak isterseniz ve Macaristan’da şöle güzel bir akşam geçireyim derseniz adres burası. 

Trattoria Pomo D’Oro‘ya Nasıl Gidilir?

⇒  Mekan Cevabımız. 

  • Kesinlikle Gidin – İtalyan yemeği çok seviyorsanız çok lezzetli seçenekler sizi bekliyor. 
0/5 (0 Reviews)
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.