İspanya VLOG 1 – Gezilecek Yerler, Yemek ve Eğlence – Barcelona, Figueras, Girona, Zaragoza , Madrid

İspanya Gezisi, gezilecek yerler, yenecek yemekler, nasıl eğlenilir?  Denize nerede girilir? Mutlaka görülmesi gereken yerler. Yöresel lezzetler tüm detayları ile sizlerle. 

İspanya’da Neler Yapılır Bölüm-1

00:00 – İspanya VLOG Intro

02:42 – Barcelona (Estadi Olímpic Lluís Companys, Barceloneta Sahili, La Sagrada Familia, The opera house Gran Teatre del Liceu, La Rambla Caddesi,  La Boqueria Mercat Pazarı )

07:03 – Figueras (Dali Müzesi, Figueras sokakları)

08:20 – Girona (Game of Thrones çekildiği yer, Girona Sokakları, 

09:40 – La Roca Village (Outlet – Louis Vuitton, Chanel, Michael Kors, Yves Saint Laurent ve dahası )

10:14 – Zaragoza  (Ebro Nehri, Basílica de Nuestra Señora de El Pilar, Zaragoza Sokakları, Goya Müzesi (kapalıydı), Yöresel tatlar: FRUTAS DE ARAGÓN)

12:41 – Madrid (Palace of Communication, Plaza Mayor, Yöresel tatlar: CHURROS, Flamenko Gösterisi) 

  • Barcelona: Gaudi’nin eserleri, La Rambla Caddesi, Barri Gotic bölgesi, Park Guell, Sagrada Familia Katedrali, Camp Nou Stadyumu gibi birçok turistik mekanı ile ünlü bir şehirdir.

  • Figueras: Salvador Dali Müzesi’ne ev sahipliği yapan bir kasabadır. Müze, ünlü İspanyol sanatçının eserlerinin sergilendiği en büyük müzelerden biridir.

  • Girona: Orta Çağ’a ait tarihi yapıları, renkli evleri, dar sokakları ve şehir duvarları ile ünlü bir kenttir.

  • Zaragoza: Ebro Nehri kıyısında yer alan Zaragoza, La Seo Katedrali, Basílica del Pilar, Aljafería Sarayı gibi birçok tarihi yapıya sahiptir.

  • Madrid: İspanya’nın başkenti, Plaza Mayor, Prado Müzesi, Palacio Real, Retiro Parkı, Santiago Bernabeu Stadyumu ve daha birçok turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır.

İspanya mutfağı da dünya çapında ünlüdür. Paella, tapas, gazpacho, tortilla gibi lezzetli yemeklerin yanı sıra, İspanya’nın şarapları da dünya çapında ünlüdür.

İspanya’da eğlence de eksik değildir. Flamenco dansı, canlı müzik performansları, gece kulüpleri ve barlar gibi birçok eğlence seçeneği bulunmaktadır.

İspanya’nın zengin tarihi ve kültürel mirası, lezzetli yemekleri ve eğlence seçenekleri ile unutulmaz bir seyahat deneyimi sunmaktadır.

#Barcelona #Figueras #Girona #Zaragoza #Madrid #Salvadordali #yemekönerisi #İspanya #vlog

Bizi Takip Edin!

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.