Mr. Hamza PLUS – Nişantaşı / İstanbul

Sizde Oy Verin ve Yorum Yapın!

70%
  • İyi

Mr. Hamza PLUS restoranı için incelemeler,miz sizlerle. Sizde oy verip yorum yapmayı unutmayın 🙂 

⇒ Mekan Testimiz! Cevabımız yazının sonunda verilmiştir.

  • Kesinlikle Gidin
  • Gidilebilir
  • Yormayın kendinizi

Mr. Hamza Hakkında Genel İzlenimler

Mr. Hamza Hakkında Genel İzlenimler

Son zamanlarda Amerika’dan sonra Türkiye’de de çok fazla popüler olmaya başlayan bir hamburger mekanıyla karşı karşıyayız. Hamburger’in Ham’ı Pizza‘nın za’sı mantığı ile ismi oluşmuş tatlı bir restoran. İlk zamanlarda sadece paket servis olarak hizmet veren yoğun talep üzerine Mr.Hamza PLUS restoranını açan restoran sizlerle. Samimi ve güzel dizaynıyla konuklarını artık kendi yerlerinde ağırlıyorlar. 

Mr. Hamza PLUS öncesi yerlerini ele alırsak dizaynı ve oturma yerleri oldukça sıradandı ve amacı zaten insanları yerlerinde ağırlamak değildi. İsimlerinde Pizza geçmesine rağmen sadece hamburger yapıyorlardı. Yeni yer sayesinde fırın vs.de devreye girerek hem menüde çeşitlilik artmış hem de pizza yapılmaya başlanmış. 

Mr.Hamza’yı farklı yapan şeyi net olarak kapalı hamburgeri. Bütün malzemeleri ince bir hamur içerisine koyup bir poğaça kıvamında bizlere sunuyorlar. Alıştığımızın dışında olması albenisinide arttırıyor. 

Garsonları da oldukça sıcak ve samimi. Ne yiyeceğinize karar vermediyseniz size hızlıca öneriler verebiliyorlar. Menüleri genel olarak damak tadlarına göre ayarlanmış.  

Mr. Hamza’da Ne Yedik? & Mr. Hamza‘da Ne Yenir? 

Tabiki ilk akla gelen kapalı hamburger. İlk seçenek olarak net hamburgere gidin. Lezzetli ancak biraz hamburgerleri ağır diyebiliriz. Yağından ya da içerisinde bulunan cheddar peyniri ve diğer detaylardan kaynaklanıyor olabilir. Midesi hassas arkadaşlarımıza ağır geldi. Ama bizim gibi yemek severler için bana mısın demedi tabi 🙂 

Hamburgerleri oldukça lezzetli diyebiliriz. Menü içerisinde burger çeşitliliğine bakarsak Kayserili, Meksikalı vs gibi yöresel lezzetler bulunduğu gibi Vegan & Vegetarian Burgerler sayesinde genel olarak bir çok kişi düşünülerek seçenekler sunulmuş. İçeriklerine bakarak damak tadınıza uygun bir seçenekle yemeklerinizin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Cowboy Hamza (Kapalı Hamburger)

Cowboy Hamza (Kapalı Hamburger)

hamburger köftesi için farklı gramaj seçenekleri  mevcut. Biz 180 gr. olanı seçerek kapalı hamburgerimizi istedik. İçerğinde dana burger köftesi, kıtır soğan, sotelenmiş mantar, dana bacon, cheddar peyniri, BBQ sos, patates kızartması (Standart burger olarak servis edilmemektedir. Ürün iyi pişirilmiş derecesinde, ortalama 20 dakikada hazırlanmaktadır.)

Kapalı olması nedeni ile sağ sola herhangi bir malzeme akmadan derli toplu yiyebilirsiniz. Hamuru ince o nedenden rahatlıkla tadını iç malzemelerin alabiliyorsunuz.  Cheddar peyniri ısırınca akıyo ve erimiş kıvamda. 

Kaburgalı Pizza

Kaburgalı Pizza

Pizzasına muhteşemdi demesekte lezzetliydi. Hamuru oldukça kıvamında olduğunu söyleyebiliriz. Kaburgalı seçeneği en çok yenen ve seçilen yemeklerinden biri. Kaburgalı olması nedeni yine ağır bir seçenekle ilerlemiş olduk. 🙂  Roka ve permasan ayrıntıları ile pizza üzerine hoş ayrıntılarda eklenmiş.  

Neden Mr. Hamza’ya Gideyim? & Yine Mr. Hamza‘ya Gider miyim?

Hamburger sevipte standart hamburger yemekten sıkılanlar için biçilmiş kaftan. Bazı arkadaşlarımız müptelası oldu bazıları ise bir daha yiyemeyeceğim dedi. O nedenden bizim önerimiz muhakak bir kere deneyin size uygun olup olmadığını görün. Çünkü severseniz birazcık bağımlılık yapıyor. Biz severek uzun zamandır yiyoruz. 

Mr. Hamza’da Ortam Nasıl?

Mr. Hamza'da Ortam Nasıl?

Ortam oldukça samimi ve sıcak. İç dizaynı oldukça güzel tasarlanmış. Restorandan çok cafe görünümlü. Prizlerin olması da isteyenler için bilgisayarını alıp çalışabileceği bir ortam sağlıyor. İçerisi geniş ama güneş tek taraftan geldiği için yer yer iç kısımlar birazcık karanlık olabiliyor. Bir de dış alanı var. Mekanı oldukça avantajlı bir hale getirmiş. 

sevgiler,

iyi eğlenceler.

Mr. Hamza’ya Nasıl Gidilir?

⇒  Mekan Cevabımız. 

  • Kesinlikle Gidin – Farklı bir hamburger yeme seçeneği ile belki de müptelası olacaksınız. 

Diğer Mekanları Görmek için Tıklayın.↵

0/5 (0 Reviews)
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.