Seorabeol (Kore Restoranı) – Esentepe / İstanbul

Sizde Oy Verin ve Yorum Yapın!

70%
  • İyi

Mekan Testimiz! Cevabımız yazının sonunda verilmiştir.

  • Kesinlikle Gidin
  • Gidilebilir
  • Yormayın kendinizi

Seorabeol Hakkında Genel İzlenimler

Seorabeol Hakkında Genel İzlenimler

Standart restoranlar düşündüğümüzde bir farklılık göze çarpıyor. İlk ağır bir koku burnumuza çarpıyor. Muhtemelen yemeklerin baharatları ya da farklı bir et türü kullanıldığından ağır kokusu yansıyor. 

İçeride genelde oturulacak yerler bölmelerle bölünmüş. Hatta uzun çiçeklerle gene aralara set çekebiliyorlar. Birde odalar var. Oralarda da herkesten bağımsız şekilde yemekler yiyebiliyorsun. Mahramiyete oldukça önem verdiklerini düşünüyorum. 

Yemek porsiyonları oldukça büyük. O nedenden çok fazla ya da karışık sipariş yemek yiyemiyorsun. Direk olarak hedef seçip yönlenmek gerekiyor. Garsonlara gelince de pek yardımcı değiller. Ne önerirsiniz vs gibi sorulara burası Kore restoranı gibi cevap alabiliyorsun. İlginç geldi açıkçası bize. Neyse bu konuya çok fazla deyinmeden yemek kısmına geçeceğiz. 

Seorabeol’da Ne Yedik? & Seorabeol’da Ne Yenir? 

Menüde oldukça falza domuz ürünlü seçenek var. Tabi domuz tercih etmeyenler içinde seçenekler var. Ne yiceğini bilerek giderseniz şaşkına dönmezsiniz. Çok fazla yardım alamıyorsunuz çünkü. Sipariş etmedik ama ilk başta garnitürler geldi 

  • Garnitürler 

 garnitur ve kimchiGarnitürelerde direk olarak kimchiyi tanıyabildik. Acı turşulu değişik lezzetli bir lahana. Dama tadına göre sevip sevmemek değişiklik gösterebilir. Soya filizi, yumurta, patatesli ve sanırım ananaslı bir garnitür daha vardı. Lezzetler o kadar çok baharat ve detaylarla değiştirilmiş ki genel olarak tam neyi yediğini anlayamıyorsun. 

jjang-myunSiyah bir soslu noodle diyebiliriz. Korelerin çok sık yedikleri ve oldukça yaygın bir yemek seçtik özellikle. Sosu içersinde domuz olduğundan biraz ağır diyebiliriz. Genelde bu tatları sevmeyenlerin çok tercih edemeyeceği bir lezzet. Daha böyle hafif ağır ve baharat sevenler için oldukça güzel bir seçenek olabilir. 

  • kimbap (Gimbap)

kimbap (Gimbap)Sushinin oldukça benzeri. İçersinde çok fazla malzeme yer alıyor. Hafif bir şekerli lezzetde içeriyor. O nedenden böyle zıt lezzetlerin buluştuğu bir sushi gibi tanımlamak saçma olmayacaktır. Çubuklarla keyifle yiyecebileceğiniz bir yemek.

Bulgogi-jungolMinumum 2 kişilik servis edilen Bulgogi-jungol bir masa üstü ocak üstüne koyularak getiriliyor. Masa üstünde sıcak sıcak yeniyor. Et suyu çorbası demek hatalı olmaz. Et, lahana, havuç, kabak, patates noodle gibi bir çok lezzetli içeriğin olduğu ve beraber haşlandığı güzel olan bir çorba. Eğer içindeki malzemeler sevdiğiniz şeyler oldukça beğenebilirsiniz. Ben patates noodle ını çok sevdiğim için o kısım bana çok lezzetli geldi. 

Neden Seorabeol’a Gideyim? & Yine Seorabeol’a Gider Miyim?

Değişik tatlat çektiğinde tekrardan gidebileceğim bir yer. Oldukça çok yemek seçeneği olduğu için illaki damak tadına uygun bir şeyler bulmak o kadar zor olmayacaktır. Ama porsiyonlar büyük olduğundna ara ara farklı lezzetleri denemek gerekiyor. Ama karışık yemek sevdiklerini söyleyebilirim. 

Seorabeol’da Ortamı Nasıl?

Seorabeol'da Ortamı Nasıl?Arkadaşlarınız ya da ailenizle beraber kismeyle çok fazla haşır neşir olmadan yemek yiyebileceğiniz bir yer. Genel olarak muhabbet edip yemek eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Seorabeol’a Nasıl Gidilir?

  Mekan Cevabımız. 

  • Gidilebilir – Farklı lezzetler arayanlar için oldukça iyi bir seçim.
0/5 (0 Reviews)
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.