Viyana Kahvesi – Galata / İstanbul

Sizde Oy Verin ve Yorum Yapın!

80%
  • Çok İyi

⇒ Mekan Testimiz! Cevabımız yazının sonunda verilmiştir.

  • Kesinlikle Gidin
  • Gidilebilir
  • Yormayın kendinizi

Viyana Kahvesi Hakkında Genel İzlenimler

Viyana Kahvesi Hakkında Genel İzlenimler

Galataya çıkan harika sokakların birinde bulunan bu yere ilk geldiğinizde sizi mekanın önündeki sıra ve kalabalık bekliyor. Ama mekan gayet başarılı dizayn edilmiş, çalışanlar çok sıcak kanlı ve güler yüzlü.

Viyana Kahvesi’nde Ne Yedik? & Viyana Kahvesi’nde Ne Yenir? 

Viyana Kahvesi'nde Ne Yedik? & Viyana Kahvesi'nde Ne Yenir? 

Viyana kahvesinde gönül isterdi ki tüm tatlıları yiyelim çünkü hepsi o kadar lezzetli ve güzel duruyordu ki ama sadece Ruby çikolatalı San Sebastian ve Hezarfeni denedik. Ruby çikolatasının mayhoşluğu ile San Sebastianı birleştirmişler,  Hazerfen diye de bir tatlı yapmışlar ki off diyorum. Hepsi birbirinden lezzetli.

Hezarfen

Hezarfen

Beyaz çikolatalı pasta kreması, lotus kırıkları, çıtır krep kırıkları, beyaz çikolata kaplı pirinç patlakları, çilek, muz ve gerçek Belçika çikolatasının harika birleşimi sizlerle. Mekanın en favori tatlısı. Kesinlikle denenmesi gereken bir tatlı. Özellikle çikolata ve daha şekerli tatlı tercih edenlerin oldukça mantıklı bir çözüm. Asmalı mescitte bulunan J’adore Chocolatier Oh la la Beatrice tatlısının çok benzerinin bir tık daha lezzetlisi. 

Ruby Çikolatalı Sebastian

Ruby Çikolatalı Sebastian

San Sebastian bir anda patlama yaşayan bir cheesecake. Hiç esamesi okunmazken şu anda vaz geçilmezler arasına girdi. Akışkan hali ile oldukça lezzetli. Viyana Kahvesinde yapılanın da oldukça lezzetli olduğunu söyleyebiliriz. Tarifi oldukça yerinde. Mekanda standart San Sebastianı farklı alternatiflerle karşımıza çıkartıyorlar. Bitter veya sütlü çikolata ile biraz daha tatlı oluyor ama tabiki lezzetli. Biz biraz farklı bir şey yaparak gene son zamanların meşhur olan ve özellikle magnumla sıkça anılan Ruby çikolatalı halini denedik. Ruby çikolatası biraz daha ekşimsi tadı olduğu için tatlıyı dengeledi. Ama Ruby çikolatasını herkes sevmeyebilir o yüzden önceden muhakak tatmanızı öneririm. Tatlıda biraz daha ekşi tatlar seviyorsanız ruby çikolatalı iyi bir seçim. Tatlımız gerçekten lezzetliydi. 

Neden Viyana Kahvesi‘ne Gideyim? & Yine Viyana Kahvesi‘ne Gider Miyim?

Neden Viyana Kahvesi'ne Gideyim? & Yine Viyana Kahvesi'ne Gider Miyim?

Kesinlikle giderim. Fabrikasyon tatlıdan çıkarak damaklarımızı şenlendirerek bir de alıştığımız tatlılardan farklı seçenekler sunan Viyana Kahvesi biraz kalabalık ve sıkış tepiş olmasının yanı sıra güzelce muhabbet edebileceğiniz bir yer. Tatlılarının lezzetleri çok başarılı. 

Viyana Kahvesi‘nde Ortam Nasıl?

Viyana Kahvesi'nde Ortam Nasıl?

Sakin bir zamanı var mı tam bilmiyoruz ama biraz sıra beklemekten hoşlanmıyorsanız tercih etmeyebilirsiniz. Beklerseniz de değecektir. Bahsetttiğimiz gibi birazcık üst üste bir ortam ve azıcıkta gürültülü bu nedenden dolayı arkadaşlarınızla güzelce muhabbet edip lezziz bir tatlı yiyebilceğiniz bir mekan. 

Viyana Kahvesi‘ne Nasıl Gidilir?

⇒  Mekan Cevabımız. 

  • Kesinlikle Gidin – Tatlıları çok başarılı muhakkak deneyin deriz. 
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.