Fırında Tavuk ve Hindiyi Nar Gibi Kızartmanın Püf Noktaları

Kim istemez ki şöyle nar gibi kızarmış tavuk ve hindi yapmayı. Özellikle özel günlerde sofraların baş tacı tavuk ve hindiyi nar gibi kızartmak aslında çok basit bir kaç ipucuyla mümkün. Fırında Tavuk ve Hindinin nefis lezzeti… O zaman biran önce başlayalım nar gibi kızartmanın püf noktalarına.

Fırında Tavuk ve Hindi

  • İlk olarak tavuk ve hindinin lezzeti için marinasyon büyük önem taşıyor o yüzden etinizi çeşitli baharat, yoğurt ve yağlar ile marine edebilirsiniz.
  • Etinizi oda sıcaklığına getirip içine ve dışına bolca tereyağ sürmekte etinizin nar gibi kızarmasını sağlar.

Bu işlemler ile nar gibi kızaran tavuk ve hindiler yaptım ama kuru oldu diyebilirsiniz, bunun içinde çok pratik bir ipucumuz var tabi kide tavuk veya hindinizi marine veya tereyağ ile yağlayıp  bir fırın torbasında 35-40 dakika kadar pişirin ardından fırın torbasından çıkarıp üzeri kızarana kadar tekrar fırında pişirirseniz etiniz hem yumuşacık hemde nar gibi kızarmış olacaktır.

Fırın torbası ile pişiriyorsunuz et ile birlikte fırın torbasına havuç, patates, mantar vb gibi sebzeler ekleyip et ile birlikte servis edebileceğiniz harika garnitürler elde edebilirsiniz.

Tavuk ve Hindi tarifleri sizlerle↵

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.