Healin – Nişantaşı / İstanbul

Sizde Oy Verin ve Yorum Yapın!

80%
  • Çok İyi

⇒ Mekan Testimiz! Cevabımız yazının sonunda verilmiştir.

  • Kesinlikle Gidin
  • Gidilebilir
  • Yormayın kendinizi

Healin Hakkında Genel İzlenimler

Healin Hakkında Genel İzlenimler

Lezzet duraklarımızdan bir tanesi olan healin’e geldik. içerisinde bütün her şeyin organik yapıldığı bir yerle karşı karşıyayız. Sadece yemekleri değil aynı zamanda mekanın iç tasarımı da oldukça güzel yapılmış ve tasarlanmış. Çalışanlarda oldukça yardımcı ve bilgili gözüküyor. Bir mekan için önemli noktalardan biri. Nişantaşında çok merkezi bir yerde bulunduğu için ulaşımı da oldukça kolay. İçerisinde sadece yemek değil aynı zamanda sağlıklı ürünlerle ilgili bir marketi de var. Aynı anda iki farklı deneyimi yaşatmışlar. 

Healin’de Ne Yedik? & Healin’de Ne Yenir? 

Neden Healin'e Gideyim? & Yine Healin'e Gider Miyim?

Geniş bir yemek yelpazesi olan Healin’de çok fazla yemek türü deneme şansımız olamadı ancak deneyebildiklerimizin tadları konusunda düşüncelerimizi sizlerle paylaşacağız. Menüdeki her ürün özel olarak hazırlanmış ve organik/sağlıklı olmasına dikkat edilmiş. Sağlıklı yiyeceklerin bir çoğunun lezzetli olmadığını biliriz ama yemeklerde oldukça başarılı yan ürün kullanarak damağımıza uygun hale getirmişler. Buradan da çıkaracağımız sonuç sağlıklı ürünlerinde keyifle yiyebileceği olabilir 🙂

Otlu Piliç Külbastı 

Otlu Piliç Külbastı 

Izgara limonlu ve kekikli piliç, sote enginar, kale, buharda patates, kırmızı soğan turşusu. 

Biraz kuru olmasına rağmen fena tadı yoktu. Birazda sertti ancak bunun nedeni organik tavuk kullandıklarından dolayı olabilir. Çok fazla organik tavuk yeme şansı bulamadığımızdan bu konuda malesef karşılaştırma yapmamız oldukça zor. Kekik hafif bir aroma yaratmış. kekik seveler için tercih edebilecekleri ana yemeklerden biri olabilir.

Buharda sebzeler zaten olabilecekleri en yüksek besin değerleri içermektedir. O nedenden oldukça lezzetleydiler. Patates çok fazla olmasına karşın enginar oldukça azdı. O kısımda biraz denge olsa çok daha iyi olabilirdi. 

“Sarı” Falafel Wrap

"Sarı" Falafel Wrap

Ev yapımı zerdaçallı tortilla, otlu humus, salatalık ve domates salsa, marul, kırmızı lahana turşusu. Ege otları, tahin yoğurt sos. 

Alışılmışın dışında bir dürüm (wrap) görüntüsü sizlerle. Oldukça büyük bir porsiyon olan ve sarı renteki falafel dürüm görüntüsüyle cezbetmesi dışında tadıyla da cezbediyor. Falafel ve içerisinde sos çok lezzetli. Tam anlamıyla uyum on numara olmuş. Yerken çok keyif aldık. 

Yan tarafındaki yeşilliklerde yemeğin az olan ağırlığını dengelemek için oldukça güzel bir tamamlayıcı olmuş. 

Açai Smoothie Bowl

Açai Smoothie Bowl

Bal, açai tozu, mevsim meyveleri, chia tohumu ve badem, Hindistan cevizi sütü

Eğer benim gibi orman meyvelerini seviyorsanız oldukça seveceğiniz bir smoothie bowl sizlerle. Kırmızı meyveler püre haline getirildiği için kıvamı tam böyle sıvı ile katı arasında biyerlerde. Lezzetine gelince oldukça güzel ve ekşi severler için biçilmiş kaftan. Üzerindeki badem ve blueberry ise lezzetine lezzet katmış. 

Tarçınlı & Sade Kombucha – Kombu Çayı

Tarçınlı & Sade Kombucha - Kombu Çayı

Kambu mantarı ve çayın fermente olmasıyla çıkan içeceklerden biridir. Lezzeti biraz sirkeye yakın ve asitlidir. İçerisinde belirli miktarda alkol içermektedir. Bakteriler konusunda oldukça besleyecidir ve düzenli kullanımında bağırsak sistemi düzene sokmaktadır. Bir çok versiyonunu denedik hatta evde bile kendimiz yapmaya çalıştığımızda Kombu Çayı içmekte bir o kadar zorlandık. 

Healin’e gelince tarçınlı ve sade versiyonlarını tatma şansımız oldu. Çok baskın olan tadı oldukça seyreltebilmişler. İçimi kolay haline geldiğiniz söyleyebiliriz. Eğer ki Kombucha Çayı içmekte bizim gibi zorlanıyorsanız Healin’de içmeniz kolaylaşacaktır. 

*Ayrıca market kısmında şişeli olarak satılmaktadır. Eve götürebilme şansınız da var. 

Neden Healin‘e Gideyim? & Yine Healin‘e Gider Miyim?

Neden Healin'e Gideyim? & Yine Healin'e Gider Miyim?

Son zamanlarda sağlıklı ve ketojenik beslenmenin oldukça revaçta olduğu bir zamanda Healin oldukça iyi bir seçenek olarak gözüküyor. Sağlıklı beslenmeyi seven biri olarak oldukça memnun kaldığımı söleyebilirim. Ama tabi sağlıklı beslenmenin biraz daha pahalı bir bedeli olduğu aşikar. Belki nişantaşında olması belki de seçilen ürünlerin özelliğinden kaynaklı fiyatları ortalamanın biraz üstünde seyrediyor.  

Konsepti ve kullanılan ürünler göz önünde bulundurulduğunda Türk mutfağının alışa gelmiş yemeklerinden farklı olması sebebiyle de orta üstü tabakaya hitap ettiğinide dile getirebiliriz. Bir daha kesinlikle gideceğim mekanlar arasında yerini aldı. Hem içerideki çalışanların yakın ilgileri hem de yemek lezzetleri oldukça başarılı. 

Healin‘de Ortam Nasıl?

Healin'de Ortam Nasıl?

Biraz daha beslenme odaklı olması nedeni ile sevgiliniz ve sizin için ikinci sırada olabilir. İçerisi romantik ortam geçirmekten ziyade nezih ve sakin. Eğer organik ve sağlık beslenme seven bir sevgiliniz varsa mest olacağı kesin. tatlılarda bile hiç bir şekilde şeker kullanılmadığından kalbe giden sağlıklı ve az kalorili yolu bulabilirsiniz. Aynı zaman da keyfli uzun zaman geçip arkadaşlarınızla zaman harcayabileceğiniz bir restoran.

sevgiler,

iyi eğlenceler.

Healin‘e Nasıl Gidilir?

⇒  Mekan Cevabımız. 

  • Kesinlikle Gidin – Sağlıklı ve organik beslenme için oldukça harika bir seçim. 
0/5 (0 Reviews)
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.