Zula Hamburger – Harbiye / İstanbul

Sizde Oy Verin ve Yorum Yapın!

70%
  • Oldukça İyi

⇒ Mekan Testimiz! Cevabımız yazının sonunda verilmiştir.

  • Kesinlikle Gidin
  • Gidilebilir
  • Yormayın kendinizi

Zula Hakkında Genel İzlenimler
Zula Hakkında Genel İzlenimler

Bugün öğlen saatlerinde, bu sıcak havanın, Harbiye’den Zula’ya inen ve çıkarken eziyete dönüşen yokuşun bile öldüremediği içimizdeki hamburger aşkıyla, daha da doğrusu hamburger sonrası hamburgerinden daha iddialı olduğunu düşündüğüm San Sebastian Cheesecake‘in gazıyla soluğu Harbiye’nin alt sokaklarından birine saklanmış bu şirin mekanda aldık.

Zula’da Ne Yedik? & Zula’da Ne Yenir? 

Ben her zamanki Zula klasiğim domuz baconlı, çok iyi pişmiş bir Edizione söyledim. Arkadaşım da az ve öz menülerine yeni ekledikleri “Fake Mac” isimli hamburgerden istedi. 9 tl lik baharatlı, yerken harika ama midede sorun varsa yedikten sonra hafif mide yakan lezzetli patateslerinden ise 2 kişi için 1 tane söyledik. Açıkcası Cheesecake’e yer kalsın istedim. Nostaljik şişedeki ayranları inanılmaz lezzetli. Açıkcası hamburgeri TOP 3 ümde değil, ama bana Kızılkayaların bundan 20 sene önce damağımda bıraktığı tadı anımsatıyor. Hafif ağır bir kokusu da olsa yine de iyi gidiyor. Çok pişmiş istediğinizde domuz bacon’ı neredeyse yanmış halde getiriyorlar. Ama hiçbirşey demeden yalnızca hamburger alabilir miyim derseniz, hele ki Fransızların meşhur yemeği Steak Tartare’la (çiğ kıymadan yapılan, kıymalı yumurta) ilgili benim gibi bir travmanız varsa biraz dikkatli olmakta fayda var. Turşular ufacık ve diğer soslar o kadar baskınki, hamburgerin içinde turşu tadını almaktan hoşlanıyorsanız, daha bol turşu istemenizi öneririm. 🙂 

Neden Zula’ya Gideyim? & Yine Zula’ya Gider Miyim?

Zula’yı benim için hamburgerciden öteye taşıyan harika cheesecake’i ve bir hamburgerciden beklenmeyecek lezzetteki, taptaze filtre kahvesi. Sırf bu ikisi için gitmeye devam ederim. İki kişi için tatlı da yerseniz bahar aylarında 90 tl gibi bir rakam veriyorken, artık en az 110 tl gibi bir rakamla çıkarsınız. Sodexo geçmiyor. En azından geçmediğini söylediler. Garsonlar kibar. Ama abartılı bir gülen yüz ve hizmet beklemeyin. Temiz, standard.

Neden Zula'ya Gideyim? & Yine Zula'ya Gider Miyim?

∇ Bu arada Kanyon şubesinde kahve yok, yandaki başka mekandan alıp, cheesecake’inizi yalnız bırakmayabilirsiniz.

San Sebastian’ı benim gibi hafif cıvık sevenlerdenseniz, bence Akaretlerdeki B Bloktan çok daha başarılı, bağımlılık yapıyor. Aşeriyorsunuz. Bence gidilebilir bir mekan, ama bacaklarınız çok ağrıyorsa, yürümeye haliniz kalmadıysa çok da kasmayın, yokuşu  geri çıkması birazcık zor oluyor. 🙂

Zula‘da Ortam Nasıl?

Zula'da Ortam Nasıl?

İçki yok. Full ayık, öncesinde birer drink alıp da gitmenizi öneririm. Biraz daha hızlı ye ve git şeklinde bir yer. Uzun sohabetler için çok uygun değil diyebiliriz. Karnınızı doyurmaya gidip kalkabilirsiniz. Hayvan dostu olduğunu da söyleyebiliriz. 

sevgiler,

iyi eğlenceler.

Zula’ya Nasıl Gidilir?

⇒  Mekan Cevabımız. 

  • Gidilebilir – San Sebastian için gerekirse yarı maraton bile yürürüm 🙂

Diğer Mekan önerileri sizlerle↵

0/5 (0 Reviews)
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.