Feriköy Organik & Antika Pazarı

70%
Oylamalarınızı bekliyoruz :)
  • Orta Üstü

Feriköy Organik Pazarı ve Feriköy Antika pazarı aynı yerde kurulmaktadır.  hakkında bilgileri sizler için derledik. Feriköy Organik & Antika Pazarı hakkında yazımız umarız size yardımcı olur. Feriköy Organik Gıda Pazarının Tarihi, Pazarıda Neler Var?, Neler Yapabilirsiniz? Feriköy Antika Pazarı hakkında bilgiler, Feriköy Pazarının Yeri Neresi?

  • Antika Organik Hangi Gün Kuruluyor?  Cumartesi günü
  • Antika Pazarı Hangi Gün Kuruluyor?  Pazar günü

Feriköy Organik & Antika Pazarı

Feriköy Pazarında Neler Var, Feriköy Pazarında Neler Yapabilirsiniz, Feriköy Pazarının Yeri Neresi ?

Aslında iyi mi kötü mü bilemiyoruz çünkü organik pazarların kurulması bize aslında marketlerde bulunan ürünlerin organik olmadığı gerçeği ile yüzleşmemiz gerektiğini gösteriyor. Şimdi gelelim Feriköy Organik Pazarına şirin ve sıcak bir ortamına. Aslında çok büyük bir pazar değil ama istenilen bir çok şeyi bulabiliyorsunuz. Sağlıklı yaşamın hergün daha da önem kazandığı şu dönemde bu tarz organik pazarların olması bir anlamda bizi mutlu ediyor. Atalarınız gibi yemek yiyin diye bir yazı yazmıştık. Onların daha sağlıklı bir yaşam süremesinde elbetteki organik beslenmenin rolü çok fazla. Tabi herşeyin organik olup olmadığını anlamamız da o kadar kolay değil. Siz gene kokusuna ve tadına maksimumda bakmaya dikkat edin.

Feriköy Organik Gıda Pazarının Tarihi

Feriköy organik pazarı Buğday Derneği tarafından 17.06.2006 tarihinden bu yana her Cumartesi kurulmaya başladı. Bir çok semt sakini ve uzaklardan gelenleri uğrak yeri olmayı başarmıştır.

Feriköy Organik Pazarı’nda Neler Var?

Pazarların klasiği olan sebze ve meyveler bulunuyor. Acur, kızıl bamya gibi çok fazla ortalarda bulamayacağımız sebzelerle karşılaşabiliyoruz. Özellikle elmalar böyle kurtlu gibi gözükmesi sanırım organik olduklarına ikna ediyor. Pazarımız petekli ballar, çörek otu yağı, organik paketli bir çok ürünlerin bulunmasından dolayı organik dediğimiz yaşama ev sahipliği yapıyor. Pazarda paketli organik ürünlerin satılması tabi alışık olduğumuz pazar mantelitesinden biraz uzak olduğundan ilk andaki şaşkınlık söz konusu oldu tabi. Ayrıca farklı yörelerimizden ürünlerde bulabiliyorsunuz.

Feriköy Pazarında Neler Yapabilirsiniz?

Sadece pazar alışveriş değilde kahvaltıda yapma şansı sunuyor. Gözleme açan teyzeler, omlet ve menemen yapanlar, bir çok çeşit börek, kahvaltılık malzemeler ve önünde sıkılan meyve sulu bir ortamla karşılaşmak bizi baya memenun etmişti. Cumartesi kahvaltılarını burda salaş bir ortamda yapmak isterseniz tercih edebileceğiniz bir yer. Lezzetine gelince böreklerin ve gözlemlerin hatta yumurtalarında tadları gittiğimiz diğer günlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Çok lezzetli diyemesekte fena değil ?

Feriköy Antika Pazarı

Açıkası biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bazen uygun antikalar bulabiliyosunuz ama genel olarak oldukça biraz el yakıyor diyebiliriz. İçerisinde çok farklı seçeneklerle karşılabilirsiniz. Eksi telefonlar, kasetler, plaklar, çerçeveleri aynalar, oyuncaklar, seramik eşyalar ve dahası. Eğer ki antika ve eski şeylere ilginiz varsa bir uğrayın deriz. Yanınızda nakit götürmeyi unutmayın!

feriköy antika pazarı

Feriköy Pazarının Yeri Neresi?

Elysium fantastik residence ın sağ tarafında geniş alanda pazar kuruluyor. Haritayı sizlerle paylaşıyoruz.

Bizi Takip Edin!

0/5 (0 Reviews)
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.