Kandida Testi (Candida) Nasıl Yapılır?

[cmtoc_table_of_contents]

En çok bilinen ve denetilen Kandida tükürük Testi sanıldığı gibi güvenilir değildir! Genellikle bir çok kişinin yönlendirdiği ve önerdiği bu yöntem bize aslında doğru sonuçlar vermemektedir. Görüşülen bir çok hasta ve klinik testlerimiz sonucunda güvenilir olmadığınızı size rahatlıkla söyleyebiliriz. Doğru bir tedavi için Kandida testi doğru şekilde yapılmalıdır. 

Bu şekilde kandida tükrük testi yapıp ve kendinde kandida olduğunu düşünerek bir çok farklı gıda takviyesiyle tedaviye başlayan kişiler vardır. Örneğin en yaygın yaklaşım; Kandidanın biyofilm tabakasını parçalamak için kullandıkları karma sindirim enzimi*** (yağı, proteini ve karbonhidratları sindirmeye yönelik hazırlanmış) takviyesidir. Ama alınan bu takviye durumu daha kötü bir hale getirebilmektedir.

karma sindirim enzimi***

karma sindirim enzimi

Bu güvenilir olmayan kandida tükürük testini tanıyabilmeniz için sizlerle paylaşıyoruz. 

Güvenilir Olmayan Kandida Testi (Candida)

  • Gece aç uyuyun. 
  • Sabah uyandığınızda hiç bir şey yemeyin
  • İçi görünen cam bir bardak alın.
  • Bardağa su doldurun.
  • Bardağa tükürün.
  • Beş dakika bekleyin ve bardağın içine bakın…
  • Tükürük içerde dağılıyorsa kandida vardır hatalı yaklaşımı. 

En Güvenilir Kandida (Candida) Testi Nasıl Yapılır?

En Güvenilir Kandida Testi (Candida) Nasıl Yapılır?

  • Kan Testi 
  • İdrar Testi
  • Gaita Testi ile kandida ya da başka bir mantar türevi rahatlıkla tespit edilebilmektedir.

Çıkan sonuçlar değerlendirilerek tedavinin bitkisel diyet ile mi yoksa ekstra reçeteli ilaç yardımı ile mi tedavi edileceği detaylı şekilde incelenmelidir. Candida farklı türleri de olmasından kaynaklı tedavi yöntemleri farklılık göstermektedir. O nededen her vakka ile özel olarak ilgilenilmelidir. Doğru sonuçlar alınabilinmesi için candida mantarı oranları ve hangi türünün var olduğunu incelenmelidir.

Diyet kısımları ve aşamaları ise testen çıkan sonuçlar ve kronikliğe göre özel olarak planlanmalıdır. 

Hastada Kandida Testinin Hatalı Sonuçları 

Kronik kandida problemi olan hastanın kan ve gayta testleri yapılmadan sadece ağır metal toksisistesi ve gıda duyarlılığı ile ilgili testlere bakılarak karma bir enzim ile tedavisi başlanmış. Eksik bilgi ile başlanan kompleks bir  enzim takviyesi  nedeni ile hastanın şikayetleri hafiflemek yerine dahda artmış. Akabinde yaptığımız testlerden sonra enzimleri ve diyeti değiştirerek hastanın doğru enzim takviysiyle pozitif yönde aşama kaydetmemesi sağlanmıştır. Hastanın detaylı bilgilendirmesi aşağıda verilmiştir. Kandida testinin ne kadar önemli olduğunu bu örneğimizde de gözükmektedir. 

[bs-quote quote=”Bu süreçte yine SIFIR GLUTEN ile ilerledim.Şeker kaçamağı bir kaç defa oldu. (Glutensiz browni ve bir kaç defa birer parça glutensiz Toblerone ile)Süt ürünü kaçamağı da sadece Keçi peyniri ve parmesan ile oldu yine birkaç defa.Onun dışında dengeli beslenmeye özen gösterdim. Mevsimindeki renkli sebzeler, balık, hindi, kuzu, ilikli kemik suyuna domates çorbası/ kabak çorbası vs, ananas muz avocado en sık tükettiklerim oldu. Kısmi olarak yumurta da yemeye çalıştım yine.Bir kaç defa şarap içtim. En dokunmayan etkisizin şampanya olduğunu gördüm. İlaçlar ile ilgili detay aşağıda gireceğim.Öncelikle; eskiye göre çok çok daha iyiyim bu net bir gelişme. Bedensel/bağırsaksal ve neden sonuç ilişkisi ile ruhsal olarak ta.Gözlemlediğim bir takım net veriler var, ki bunlar da aslında gerçek anlamda Amilaz/Lipaz takviyemizi kullanmaya başlamamızdan sonra gelişti.Örneğin; marulun 1 yaptağı bile şişirirken ciddi anlamda, bu takviye sonrası marul yiyebilmeye başladım. Şişme olmadan ve hazımsal bir rahatsızlık hissetmeden.* Yine bu süreçte 4 defa kurufasülye yemeği yedim ve hiç rahatszılık vermedi.* 2 defa barbunya zeytinyağlı yedim, yine rahatsızlık vermedi.* Bezelye net rahatsız ediyor.* Bamya rahatsız ediyor.* Şeker bence benim en büyük rahatsızlık kaynağım, şekerli birşey yediğimde vücut tepki veriyor artık ( şişme, ödem vs)Fakat;Bu takviyeler bittiğinde yani Lipanase ve Acetyl LCarnitine, yaklaşık 3 haftadır hiçbirşey kullanmıyorum. Yeni gönderdiklerine başlamadım, bu süreçte bir türlü organize olamadığım için.2. Tur blackwalnutt a da başlamadım. Vs vs.Ve şunu gözlemliyorum, özellikle son 1 haftadır ( 10 mayısta regl oldum) aşırı bir ödemim var. Ayak bileklerim, göz kapaklarım, ellerim şişiyor. Ve 2-3 ay sonra ilk defa regl olmadan önce de ödem oldu, göğüslerim şişti, vücut şişliği oldu vs.Ve Lipanase almadığım bu dönemde eskiye kıyasla, Lipanase almadığım için yemeklerde -temiz içerikte bile- az da olsa şişme gözlemliyorum.Yani özetle; Lipanase bizi gerçek bir rahatlamaya götürmüş, şuan kesince ve birşey kullanmayınca gerek yemek sonrası gerekse genel durumdan çok net farkı gözlemliyorum.Gelen test sonucu doğrultusunda da eminim düzenleyeceğin bir takım şeyler vardır.Gönderdiğin ilaçların henüz hiçbirini açmadım. (2.tur blackw da kullanmadım henüz) Test sonucu ve bu veriler ışığında derleyeceklerin ve yeni yol haritası sonrasında yine aktif/ düzenli kullanım ile devam edeceğim…” style=”style-2″ align=”center” author_name=”Hastanın Yorumları”][/bs-quote]

Kandida Testi Örneği

Aşağıda kandida testi için karma bir kaç ekran görüntüsü paylaşılmıştır. Testler bizlere kandida ile ilgili mantarımız olup olmadığı, var ise hangi türünün bizde olduğu vermektedir. 

Diyet ve bitkisel tedavinin nasıl belirleneceği konusunda da bize yol göstermektedir. Konu hakkında detaylı bilgi videomuzda verilmiştir. 

Kandida Testi Örneği

[bs-quote quote=”Uzman: Diyetisyen Fitoterapi Uzmanı Deniz Özdemir Kaynak: http://nutri-klinik.com/ İletişim: 05514064848″ style=”default” align=”center” author_name=”Deniz Özdemir” author_job=”Diyetisyen Fitoterapi Uzmanı” author_link=”http://nutri-klinik.com/”][/bs-quote]

 

♥ Kandida (Candida) Nedir? & Diyeti & Tedavisi & Belirtileri

Meleklerle Gücünüzü Keşfedin YouTube’ta bizi takip edin! Eğlenceli ve Keyifli Yeni Videoları Kaçırmayın. ↵

Meleklerle Gücünüzü Keşfedin Instagram’da bizi takip edin! Yemek hakkında harika bilgileri kaçırmayın. ↵

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.