Yazısı

Mutfak

Mutfağınızda kullanabileceğiniz ve yemeklerinizin harika lezzetlerde olmasını sağlayan ipuçları ve teknikler Neşeli Şeflerde sizlerle.

Biberiye Nedir? Faydaları Nelerdir?

Biberiye Ballıbabagiller familyasına ait akdeniz bölgesinde yetişen ve boyu 2 metreye kadar uzayabilen kokulu yaprakları olan bir bitki türüdür. Kurutulmuş ve taze olarak tüketilen biberiye aynı zamanda bir çok yemek, tatlı ve …

Wakame

Deniz hardalı olarak da bilinen Wakame, en çok miso çorbasında karşılaşılmaktadır. Tatlı bir tada, ipeksi pürüzsüz bir dokuya sahiptir. Detaylar Sizlerle.

Tayland’da Ne Yenir?

Tayland orta asyanın incilerinden olan harika bir ülkedir. Gerek yemekleri tarihi ve kültürü ile oldukça zengin bir ülke olan Tayland Çevresinden ve özellikle Ayutthaya Kraliyet mutfağından ötürü bir çok yerel ve özel lezzetleri vardır.…

Susam Yağı

Susam yağı, susam tohumlarından elde edilen yenilebilir bir bitkisel yağdır. Yemeklik yağ olarak kullanılmasının yanı sıra, birçok mutfakta aroma ve lezzet veren kendine özgü bir lezzet arttırıcı olarak kullanılır.

Serrano Biberi

Serrano biberi, Meksika eyaletlerinin Puebla ve Hidalgo dağlık bölgelerinde ortaya çıkan bir tür biberdir. Biberin adı bu bölgelerin dağlardan gelmektedir.

Mirin

Mirin, bir yemeği lezzetini arttırmak, biraz konsantre tatlılık vermek ya da istenmeyen kokulardan (balık veya et) uzaklaştırmak için kullanılan bir Kore şarabıdır.

Kore Turpu

Mu veya Kore turpu katı gevrek yapısıyla ile beyaz turp çeşididir. Her ne kadar "Mu" kelimesi Korece'de turplar için genel bir terim olsa da, kelime genellikle Joseon turpuna atıfta bulunmaktadır.

Kombu

Kombu, çoğunlukla Laminariaceae familyasından yenilebilir kelptir.  ve Doğu Asya'da yaygın olarak yenilmektedir. Aynı zamanda dasima veya haidai olarak da ismi geçebilir.