Tian Fa – Pangaltı / İstanbul

Sizde Oy Verin ve Yorum Yapın!

80%
  • Çok İyi

⇒ Mekan Testimiz! Cevabımız yazının sonunda verilmiştir.

  • Kesinlikle Gidin
  • Gidilebilir
  • Yormayın kendinizi

Tian Fa Hakkında Genel İzlenimler

Tian Fa Hakkında Genel İzlenimler

Lezzet duraklarımızdan bir tanesi olan Tian Fa’ya geldik. İstanbul’da tatlı, şirin ve samimi bir restoran. Değişik lezzetler arayanlar için harika bir seçenek. İç tasarımı oldukça keyifli. Yediğimiz yemeklerin lezzetli olmasının yanı sıra Arzu ve Asena hanımın güler yüzlü olmaları ve kültürümüze yabancı olan Çin yemeklerinden bize tanıtım yapmaları gerçekten müthişti. 

Tian Fa’da Ne Yedik? &Tian Fa‘da Ne Yenir? 

Tian Fa'da Ne Yedik? &Tian Fa'da Ne Yenir? 

İlk başta baktığınızda çince gibi gelen menüyü anlamakta zorlanabiliyorsunuz. 🙂 Bir dakika zaten Çince. Şaka bir yana özel bir pot yemek sitili var. Farklı bir yemek istediğiniz harika bir adres. 

Masalarda potlar var. Bu potlara en kolay anlatımıyıla sıcak, baharatlı bir et suyu konuluyor. Daha sonra altı yakılarak hep sıcak şekilde muhafaza ediliyor. Daha sonra menüden seçtiğiniz çiğ yiyecekleri bu pot içerisinde pişirerek daha sonra tabağınıza alıp afiyetle yiyorsunuz. 

Restoranın arka tarafında kendinize özel sos hazırlayabilceğiniz bir alan var. Orada güzel bir karışım yaparak pişirdiğiniz yemekleri şenlendirebilirsiniz. 

Özel Tatlar Special Pot Base (Az Acılı Pot)

Özel Tatlar Special Pot Base (Az Acılı Pot)

Az acılı seçtik ama oldukça acılıydı. Eğer ki acıyla aranız değilse kesinlikle acısız seçmenizi tavsiye ederiz. Baharatlı kaynayan suyumu önümüze koyduk. Şimdi yemeğin keyfini çıkarma zamanı

**Yemekleri seçerken yarım porsiyon seçme şansı var. Bu durumda hem değişik yemek yemem şansı hem de porsiyonun fazla gelmesini engelleme durumu söz konusu oluyor. YANİ ŞAHANE!

**Bu arada yabancı filmlerde uzak doğu yemeği siparişi verirlerken hep böyle numarlı şipariş verirlerdi. O deneyimi de burda yaşamış olduk 🙂 

No 14 – Karışık Dana & Kuzu Tabağı

No 14 - Karışık Dana & Kuzu Tabağı

Kuzu ve Dana etinin karışık olduğu tabağımızı öneri üzerine seçtik. İki lezzetin de nasıl olduğu bu şekilde tatma fırsatımız oldu. Çiğ olarak gelen etleri kaynayan baharatlı potumuza içinde koyduk. İnce olmaları nedeni ile 1-5 dk içerisinde pişiyorlar. Bahartlı suyun lezzetliyle birleşiyor ve harika bir yemek ortaya çıkıyor. 

No 31 – Soya Sütlü Katmer Tofu

No 31 - Soya Sütlü Katmer Tofu

İncecik görüntüsüyle tadı peyniri andıran bir yiyecek. Yediğiniz yemekleri nötralize edebiliyor. 

No 45 – Karışık Mantar Tabağı

No 45 - Karışık Mantar Tabağı

Tabağımızda 4 farklı mantar yer alıyor. Kültür mantarı, istiridya mantarı ve iki tane Çin’den gelen oldukça özel ve lezzetli marketlerde karşılamayacağınız mantar türleri. Harika lezzetteler ve kesinlikle denenmeniler. 

No 75 – Çin Mantısı Dana Eti Haşlama

No 75 - Çin Mantısı Dana Eti Haşlama

Standart mantılarımızın büyük halleri. Dana etli haşlanmış mantımızı ısırıdıktan sonra içerisinde et suyunu içmeniz gerekiyor. Oldukça lezziz olan çin mantısı için yanında Arzu ve Asena hanım çok güzel bir sos hazırlandı. İçerisinde soya sosu, pirinç sirkesi, soğan ve susamın bulunduğu bir kaseye batıra batıra afiyetle yedik. Geleneksel olarak herşeyi bu noktada tatmış olduk. Tabi sirke sevmeyenler için iyi bir soç seçeği olmayabilir. 

No 75 - Çin Mantısı Dana Eti Haşlama sos

No 38 – Pirinç Kekler

No 38 - Pirinç Kekler

Dil peyniren benzeyen içince uzun beyaz kekler. Pota atıp pişirdikten sonra çok lezzetli oluyorlar. Oldukça hafifler ve keyifle bir lokmada yutuluyorlar. 

No 27 – Yengeç Çubuğu

No 27 - Yengeç Çubuğu

Genelde sushi içerisine konan surumiler diyebiliriz. Pot içerisinde pişirdiğinizde katman şeklinde oldukları için dağılabiliyor. Yengeç severler için oldukça iyi bir seçenek. Daha güzel opsiyonlarda seçilebilir.

No 70 – Dana Etli (Kızarmış Pilav

No 70 - Dana Etli (Kızarmış Pilav) 

Tam bizim alıştığımız pilavdan farklı. Ancak o kadar hafif ve lezzetli kaşık kaşık yemeğe doyamıyorsunuz. Ayarı biraz farklı ama o kadar iyi ayarlanmış ki bir çırpıda kocaman abak bitebiliyor. 

No 13 – Çin Patates Eriştesi

No 13 - Çin Patates Eriştesi

En lezzetli seçeneklerden biriydi. Pota attıktan sonra içerisinde bulmakta ve yemekte biraz zorlansanızda tadına baktımı pot içerisinde ava çıkıyorsunuz. Kesinlikle denenmesi ve favorilere girebilecek bir yemek. Alışılmışın dışın olmasıyla kendine çok çabuk alıştırıyor.   

Neden Tian Fa‘ya Gideyim? & Yine Tian Fa‘ya Gider miyim?

Damaklar için lezzet şöleni yolculuğuna hoş geldiniz. Geleneksel Çin mutfağının farklı tadlarını bulabileceğiniz ve değişik şeyler denemek istediğinizde yolunuza düşecek bir restoran. 

Fiyatlara gelince oldukça uygun. O kadar uzak doğudan gelen ürüne rağmen gerçekten işletmeciler fiyatları oldukça makul tutmuşlar. Sushi restoranları gibi 6 rolls dünya kadar para ödemek yerine oldukça fazla ve doyurucu ürünü uygun maliyetlerde yiyebiliyorsunuz. 

Konsept olarak uzak doğu mutfağını sevenler bizce bir dakika bile durmasın. 

Tian Fa‘da Ortam Nasıl?

Tian Fa'da Ortam Nasıl?

Ailelerin geldiği, bolca çekik arkadaşlarımızı görebilceğiniz oldukça sıcak bir ortam. İç tasarımın da güzel olması nedeni ile keyifle vakit geçirilebilir. Sevgilinizi şaşırtmak ve kalbe giden yol mideden geçirerek bu farklı lezzetlerle şaşırtabilirsiniz. 

sevgiler,

iyi eğlenceler.

Tian Fa‘ya Nasıl Gidilir?

⇒  Mekan Cevabımız. 

  • Kesinlikle Gidin – Farklı yemekleri lezzetli bir şekilde bulabilceğiniz çok güzel bir restoran. 
0/5 (0 Reviews)
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.