Ulusal Nachos Günü

Ulusal Nachos Günü Nedir? 

Her yılın 6 Kasım günü Ulusal Nachos Günü olarak kutlanmaktadır. Genellikle etkinliklerde kullanılması tercih edilen nachos genel olarak salsa sos ve eritilmiş peynir ile servis edilen tortilla cipsleridir. 

#NationalNachosDay

Nachos’un Tarihi 

1943 yılında Meksikada çıkmıştır. Oldukça popüler ve sevilen bir yiyecek türüdür. 

Hikayesine gelince El Moderno Rastorana çalışanlar çıktık sonra Amerikan ordusu askerleri restorana geliyorlar ve çok hızlıca bir atıştırmalık hazırlanması istiyorlar. Anaya o anda elinde olan ürünlerle Nacho yu oluştuyor ve meşhur bir yemek ortaya çıkarmış oluyor. İlk başta tosttan bozma olan Nacho zamanla son halini alıyor. 

Tarifler bir anda yemek tarifleri kitaplarına girmeye başlayınca Teksas, Güneybatı derken tüm Amerika’ya hızlıca yayılıyor.  

Nacho Tarifleri & Nachos Nedir?

Nachos Nedir? 

Bir çok sofrada mee olarak kullanılan nachos cipslerle hazırlanarak sofralarımızda yer alıyor. Çeşitli soslarla yenen nachos baharatlı bir şekilde sebzeli, et, tavuk ve deniz ürünlü olarak servis edilebiliyor. 

Ülkelere göre farklı şekilde yapılmaktadırlar. Mesela İtalya’da mozeralla peyniri ve alfredo sos eşliğinde yapılarak lokalize edilmektedir. Aynı şekilde Asya bölgesinde wasabili ve körili versiyonları türmeiştir. 

Nachos Gününde Ne Yapılır?

Arkadaşlarınızla ve ailenizle bir araya gelerek farklı farklı nacho çeşitleri yapılarak bol bol muhabbet edin, eğlenin, gülün 

Nachos Tarifleri Sizlerle. Tıklayın. 

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.