İspanyol Omleti Tarifi (Tortilla Española)

100%
  • Oy verin :)

kahvaltı ürünlerinden biri olan İspanyol omleti yoğun oranda patates ile ile yapılır. Ayrıca soğan ve sarımsak eklenerek daha lezzeti hale getirilir. İspanya dışında Güney Amerika'da sıklıkla tüketilmeltedir. İsmi tortilla de patatas ya da tortilla española olarak da geçmektedir.\n\nPatates ve yumurta sevenler için harika bir seçim olan İspanyol usulü damağınızda lezzetli bir tat bırakacak İspanyol Omleti Tarifi sizlerle. ?\n\n<span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">[ingredients]</span>\n\n<span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">[method]</span>\n\n&nbsp;"}" data-sheets-userformat="{"2":2,"4":{"1":2,"2":16750848}}">İspanya’nın en yaygın kahvaltı ürünlerinden biri olan İspanyol omleti yoğun oranda patates ile ile yapılır. Ayrıca soğan ve sarımsak eklenerek daha lezzeti hale getirilir. İspanya dışında Güney Amerika’da sıklıkla tüketilmeltedir. İsmi tortilla de patatas ya da tortilla española olarak da geçmektedir.

Patates ve yumurta sevenler için harika bir seçim olan İspanyol usulü damağınızda lezzetli bir tat bırakacak İspanyol Omleti Tarifi sizlerle.

İspanyol Omleti Malzemeleri

  • 4 adet patates
  • 1 adet kuru soğan
  • 500  ml yağ
  • 5 yumurta

İspanyol Omleti Malzemeleri

  • Patateslerin kabuklarını soyun orta incelikte doğrayın soğanları da ince ince doğrayın bir tencerede yağ kızdırın ardından patates ve soğanları de ekleyin pişirin.
  • Piştikten sonra süzün ve patates ile doğanı bir kasete aktarın. Ve içerisine un yumurta ve karabiberi ekleyip iyice karıştırın yağlanmış teflon tavaya patatesli harcı dökün ve önlerin her iki kısmını da kısık ateşte kızarana kadar pişirip servis edin.

Püf noktası: Omleti çevirmek zor olabilir düz bir kapak yardımı ile çevirilebir ve pişince omlet aynı tavaya sığmazsa başka bir tava kullanabilirsiniz.

İspanyol Omleti Besin Malzemeleri

Besin Değeri100 gramda% Günlük Değer *
Kalori141 kcal% 7.0
Karbonhidrat4.3 g% 1.4
     Lif1.5 g% 6.2
Protein5.6 g% 11.2
Yağ11.3 g% 17.4
     Kolesterol141.4 mg% 47.1
A Vitamini132.5 IU% 2.7
C Vitamini12.0 mg% 20.0
Potasyum168.1 mg% 4.8
Kalsiyum45.1 mg% 4.5
Demir1.3 mg% 7.1
Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.