İftar Sofrasına Pek Yakışacak 5 Hafif Tatlı Tarifi

Ramazan ayında iftar sofralarını zenginleştiren hafif tatlılar, aile ve dostlarla paylaşmanın keyfini artırır. İşte iftar sofrasına pek yakışacak 5 hafif tatlı tarifiyle, Ramazan’da lezzetli seçenekler sunuyoruz. İftar sofrası tatlısız olmaz. Gün boyu beklenen o dakikalara tatlının en güzeli aynı zamanda en hafifi yetiştirilmelidir. 

Yazımızın devamında gün boyu boş kalan midenizi hafiflikleri sayesinde hiç yormayacak, düşüşe geçen kan şekerinizi yükselterek enerji verecek tatlı tariflerini sizin için derledik. Siz de bugünkü iftar sofranızda bu tariflere bir şans verebilirsiniz! 

Muhallebili kadayıftan sütlü irmik tatlısına daha birçok tatlı tarifi için buyurun detaylara…

1. Oreolu Magnolia

Son zamanların favori tatlılarından olan magnolia, Oreo ile buluştu! Sunumuyla gözlere, lezzetiyle gün boyu aç kalan midelere şenlik olacak bu tatlıya siz de bir şans verebilirsiniz. İftar sofranıza güzellik katacak Oreolu magnolia tarifi kaşıklamanız için sabırsızlıkla sizi bekliyor:

Oreolu Magnolia Tarifi

2. Sütlü İrmik Tatlısı

Mucizevi malzemelerden biridir, irmik. Kimi zaman nefis bir revani içinde harikalar yaratır kimi zaman da bolca kavrulup harika bir helvaya dönüşür. Bu kez ise mis gibi süt kokusuyla buluşuyor, iftar sofrasına pek uygun hafif mi hafif bir tatlı oluveriyor. İşte, tadına doyamayacağınız sütlü irmik tatlısı tarifimiz:

3. Güllaç Tarifi

Ramazan denince akla gelen en önemli lezzetlerden biri de elbette ki güllaçtır. Mideyi yormayan hafifliği, meyvelerle tamamlanan sunumu, kuru yemişlerle katlanan lezzetiyle tadan herkesi mest eder. Siz de iftar sofrasında pratik bir şekilde hazırlanıp sonucuyla mutlu eden bir tatlı tarifi arıyorsanız güllaç tarifimizi hemen deneyebilirsiniz. Güllaç yapılışı hakkında etayları sayfamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz:

4.Fırın Sütlaç 

Adeta milli lezzetlerimizden olan sütlaç, iftar sofrasındaki baş köşesini de almaya hazırlansın! Fırının sıcağıyla kızaran görüntüsüyle iştahları fazlaca kabartan fırın sütlaca siz de karşı koyamayacaksınız! Fırın sütlaç nasıl yapılır, tüm detayları sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz:

5. Muhallebili Kadayıf Tatlısı 

Şerbetli tatlılar vazgeçilmezi olanlar burada mı? Sizi iftar sofrasında da onlardan ayırmayacak ama şerbetli tatlılar kadar da midenizi yormayacak, şahane bir önerimiz var; karşınızda muhallebili kadayıf tatlısı! Muhallebili kadayıf tatlısı yapılışı hakkında tüm detaylar sayfamızda sizi bekliyor:

Bizi Takip Edin!

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.