Ramazan Boyu Tatlı Yiyin Tatlı Konuşun Diye: 6 Farklı Tatlı Tarifi

Uzun saatler boyunca tutulan orucun nefis bir tatlıyla taçlanma vaktidir! Ramazan sofrası bir pidesiz bir de tatlısız olmaz diyorsanız böyle buyurun. 

İftara çok yakışacak, düşen kan şekerinizi yükseltip keyfinizi yerine getirecek, aynı zamanda kuş kadar hafiflikleriyle midenizi hiç yormayacak birbirinden nefis tatlı tariflerimiz sizin için geliyor. 

  • İftar Sofrasının Baş Tacı: Güllaç

Ramazan tatlıları denince güllaç ile başlamamak olmaz. Konuklarınızla çevrili iftar sofralarının beklenen ismi, kat kat lezzeti, sofranın çiçeğidir kendisi. En az ramazan ayı kadar özlenen, tatlı keyfine nazikçe doyuranıdır. Hadi, siz de güllaçsız bir iftar geçirmeyin! 

Güllaç nasıl yapılır öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:

  • Ayvanın En Güzel Hali: Ayva Tatlısı

Ayvanın meyve hali boğazlardan zor geçebilir belki ama meyve halinin mideleri şenlendirdiğinden eminiz! Bolca vitamini, tarçın ve karanfil aroması, nefis mi nefis kaymağıyla damaklara kazınacak ayva tatlısı sizin de iftar sofranızı süslesin!

Ayva tatlısı nasıl yapılır öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:

Ayva Tatlısı Tarifi – Püf Noktaları – Pratik Tarif

Eskiler bilir; incir ile sütün şifasını… Biz de bu şifayı tatlandırdık, iftar sofrasıyla buluşturduk. İncirin çıtır çekirdeklerinin yumuşacık muhallebiyle buluştuğu bu nefis tatlıyı kaşıklamaya siz de doyamayacaksınız! 

İncirli sütlü tatlı nasıl yapılır öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:

Sütlü İncir Dolması Tarifi – Püf Noktaları – Pratik Tarif
  • Şekersiz Tatlı Arayanlara: Aside Tatlısı

Rafine şekerden uzak nefis bir tatlı arıyorsanız güzelliğini Kayseri’ye borçlu olduğumuz aside tatlısıyla tanışma zamanı! Hazırlanışı kolay, lezzeti olay bu tatlı; üzüm pekmezinin kalp çalan lezzeti, tereyağının mis gibi kokusuyla kalpleri çalıyor. 

Aside tatlısı nasıl yapılır öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:

Aside Tatlısı Tarifi
  • Âdeta Milli Lezzettir: Fırın Sütlaç

Kimi zaman naif buluşmaların eşlikçisi, kimi zaman tatlı krizlerinin reçetesidir sütlaç. Pratik bir şekilde hazırlanışı, mis gibi süt kokan lezzetiyle yıllar boyu mutfağımızın vazgeçilmezi olmuştur. İşin içine bir de fırın sıcağı girdiğinde âdeta aşkın ateşi körüklenmiş, tatlı lezzet şahlanmıştır. 

Fırın sütlaç nasıl yapılır öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:

  • Peynir Rol Değiştirsin: Lor Tatlısı

Lor peyniri bu kez kahvaltı değil, iftar sofrasında yer buluyor. Birçoğumuza lezzeti genellikle yavan gelen lor peynirini bu tarif, sevdirmeye kararlı; bizden söylemesi!  

Protein zengini hafif mi hafif lor tatlısı nasıl yapılır öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:

Lor Tatlısı Tarifi

Bizi Takip Edin!

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.