Ulusal Kek Günü

Ulusal Kek Gününün temel amacı sümgerisi yapısıyla enfes lezztli kekleri kutlamak içindir. Bugün muhakak ya bir kek alın ya a mutfakta bir kek yapıp sevdiklerinizle paylaşın. Ya da muhakak bugün bir kek tadına bakın. 

Ulusal Kek Günü Nerden Geliyor? 

Genellikle Amerika’da kutlanan Ulusal Kek Günü kökeni tam olarak bilinmese de şampiyonların yemeği olarak anılır. Resmi bir tatil değildir. Dini törenlerde kullanılır. 

Yuvarlak haliyle bilinen kekler bir çok kişinin favorisi olup bir çok tören ve kültürel aktivitelerde kullanılmaktadır. Eski çağlarda sadece elle yapılan pastalar artık özel kalıp ve bir çok farklı teknikle yapılarak günümüze kadar gelmiştir. 

Günümüzde pasta kutlamanın bir sembolü olarak görülür. Doğum günleri, yıldönümleri ve düğünler gibi en özel günlerde muhakkak bir pasta hazır edilir. 

Ulusal Kek Günü Nasıl kutlanır?

Ulusal Kek Günü Nasıl kutlanır?

Bol Bol Kek yemek!

  • Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde.
  • En sevdiğiniz pastayı yapın ve arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı unutmayın.
  • İş yerinde bir pasta pişirme yarışması yapın. En iyi pastayı kim kazanırsa evine götürsün. 

Bugün tüm pasta çerikleriyle sosyal medyalarınızı süsyelebilirsiniz. favori pastalarınızı paylaşın. Ofisten çıkıyorsanız eğer ile pasta yiyerek kutlama yapın. Kullanılan favori # ler aşağıdadır. 

#NationalCakeDay #CakeDay #CakesOfInstagram #CakeTime #CakePorn #Cakestagram #CakeInspo #CakeDecorating #CakeLover #InstaBaker #CakeGoals #CakeCakeCake

Özel günler yapılan yemek tarifleri ve ilgili yazılar sizlerle↵

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.