Kurban Bayramı’nda Yapabileceğiniz 5 Şerbetli Tatlı Tarifi

Bayramlar, tepsi tepsi tatlılar yapılmadan olmaz. En tatlı ziyaretçilere en tatlı ikramlar sunulursa bayram keyfi artar. Siz de bu Kurban Bayramı’nda konuklarınıza mis gibi kavurma sonrasında nefis bir şerbetli tatlı sunmak isterseniz birbirinden nefis tariflerim için detaylara buyurun. 

Kek desen değil, baklava desen hiç değil. Baklavanın şerbeti, kekin yumuşaklığıyla damaklara hitap eden revani sizin de favori bayram tatlınız olabilir. Mis gibi limon kokusuyla karşı konulamaz hale gelen revani tarifim için daha fazla geç kalmayın. Revani nasıl yapılır, tüm püf noktalarıyla linkte sizi bekliyor:

  • Hazır Yufkadan Baklava

Bayram dediğin baklavasız olmaz, deyip kendinde baklava yufkası açacak gücü bulamayanları görelim! Bu tarif; pratikliğiyle oklavalara veda, lezzetiyle midelere bayram ettirir. Siz de bayrama yaraşır bir tatlı tarifi arıyorsanız hazır yufkadan baklava tarifim hemen denemeniz için linkte sizi bekliyor: 

  • Fındık Ezmeli Kadayıf

Bayram tatlısı olarak baklavanın en güçlü rakiplerinden biri de şüphesiz ki kadayıftır. Çıtır çıtır kıvamıyla bu bayrama ses getirmek, hünerinizle çokça konuşulmak isterseniz fındık ezmeli kadayıf tarifim linkte sizi bekliyor:

  • Şekerpare

Ağza atıldığında hem kıyır kıyır olsun hem de leziz şerbetini salsın, dediğiniz bir tarif arıyorsanız şekerpare tarifime bayılabilirsiniz. Bayram sohbetlerine eşlik ederek tatlılık katacak şekerpare tarifim linkte sizi bekliyor:

  • Etimek Tatlısı

Bayram tatlısı ne yapsam diye düşünüyor, seçiminizi pratiklikten yana kullanmak istiyorsanız etimek tatlısı yardımınıza koşabilir. Yapılışı kolay, lezzeti olay tarifim linkte sizi bekliyor:

Bizi Takip Edin!

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.