Kurban Etiyle Yapabileceğiniz 5 Nefis Tarif

Kurban Bayramı; ihtiyaç sahiplerini et ile buluşturmak, dayanışmayı hatırlamak olduğu kadar aynı zamanda lezzetli et yemekleri demektir. Yazımızın devamında mideler de bayram etsin diye kurban etiyle yapabileceğiniz birbirinden nefis tarifleri sizin için sıraladık. Buyurun, detaylara…

  • Izgara Bonfile 

Risksiz tarifleri sevenler için daima harika bir seçim olan ızgara bonfile, bu bayramın da keyfini katlayabilir. Siz de kurban etiyle ızgara tercih ederseniz püf noktalarıyla birlikte nefis bonfile tarifim linkte sizi bekliyor:

  • Hünkâr Beğendi

Közlenmiş patlıcan ve sote kuzu etinin müthiş buluşması olan hünkâr beğendi, genellikle her damak zevkinin sevdiği bir seçenektir. Kurban etiyle nefis bir hünkâr beğendi yapmak, ev halkını ve konuklarınızı mutlu etmek isterseniz püf nefis tarifim linkte sizi bekliyor:

Yahni; kuşbaşı et, renkli sebzelerin bir araya gelip lezzetlerini birbirine karıştırdıkları özel bir tariftir. Sevdiklerinizle donattığınız bayram sofralarına da pek yakışır. Kurban etiyle besleyici bir tarif yapmak isterseniz güveçte yahni yapılışı linkte sizi bekliyor:

  • Şorbik 

Yöresel lezzetleri seviyorsanız bu Kurban Bayramı’nda her bir kaşıkta Doğu Anadolu mutfağına yolculuğa çıkmaya hazır olun! Nohut, kuşbaşı et, süt gibi malzemelerle hem besleyici hem de nefis bir deneyim için tarifim sizi bekliyor:

  • Tas Kebabı 

Et yemeklerinin en sevilenlerinden biri olan tas kebabı, Kurban Bayramı’nı da şenlendirmeye yeter! Kurban etiyle yumuşacık bir tas kebabı yapmak isterseniz yanına da tane tane dökülen, bol tereyağlı pilav yapmayı unutmayın! Tas kebabı tarifim sizi bekliyor:

Bizi Takip Edin!

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.