Lezzetli Dolma Yapmanın 6 Püf Noktası

Lezzetli dolma yapmak istiyorsanız bu yöntemler tam size göre. Bu kolay yöntemleri uygulayarak şahaneler yaratabilirsiniz. Dolma yapmanın püf noktaları sizlerle…

Lezzetli Dolma Yapmanın 6 Püf Noktası

  • Pirincim pişmedi diyenler için; Pirincinizi önceden suda bekletip bol bol yıkayın ve doldururken çok baktırarak doldurmayın.
  • Kullandığınız ürünlere dikkat edin; İçerisine kullandığınız biber zeytinyağ, salça veya baharatların taze ve lezzetli olmasına dikkat ein.
  • Soğanı asla unutmayın. Dolma yaparken en önemli noktalardan biri de soğan kullanmak hatta taze soğan ve kuru soğanı birlikte kullanmak dolmalarınızın lezzetine lezzet katacaktır.
  • Dolmaları dizerken dikkat edin. Dolmaları dizerken mutlaka dikey dizmeye özen gösterin ve pirinçlerin şişeceğinide unutmadan dolmalarınızı çok doldurmayın.
  • Güzel pişirmek için;. Dolmalarınızı güzelce pişirmek için kaynayana kadar yüksek ateş, kaynadıktan sonra ise koşul ateşte pişirin.
  • Peki ya piştikten sonra; Dolmalarınız piştikten sonra zeytinyağı ekleyip daha parlak ve iştah açıcı dolmalar elde edebilirsiniz.

Bence asıl püf noktası;

Dolmalarınızı pişmeye yakın 15-20 dk fırında üzeri hafif kızarana  kadar pişirin.

Yemek Yaparken Kullanabilceğiniz Şahane püf noktaları ↵

youtube YouTube’da bizi takip edin! Yemek hakkında harika video ve tarifleri kaçırmayın.↵

instagram Instagram’da bizi takip edin! Yemek hakkında harika bilgileri kaçırmayın. ↵

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.