Çorba Terbiye Çeşitleri Nelerdir? 4 Terbiye Türü

Çorba Terbiye Çeşitleri, Yoğurtlu Terbiye, Sütle Terbiye, Sirke ve Sarımsaklı Terbiye, Limonla Terbiye Tüm Püf noktalsrı ile sizlerle. Bir çoğumuz çorbayı çok severiz. Hatta öğünlerimiz ilk yemeklerinden biridir. Lezzetli çorbalar hazırlamamız için çorba terbiye çeşitleri sizlerle. Sizde harika lezzetler çıkarmak için kolları sıvayın.

Çorba Terbiye Çeşitleri

Terbiye çeşitlerini dört ana madde de toplayabiliriz. Yoğurtlu terbiye, sütle terbiye, sirke ve sarımsaklı terbiye ve limonlu terbiye.

Yoğurtlu Terbiye (Yoğurtla Terbiye Nasıl Yapılır?)

Çorbanın pişmesine yakın tüm malzemeler bir kasenin içerisinde iyice karıştırılır, sıcak çorbadan azar azar ilave edilip karıştırılan terbiyenin çorba sıcaklığına yakın olması sağlanır. Isıtılan terbiye çorbaya sürekli karıştırılarak yavaş yavaş ilave edilir.

Yoğurtlu Terbiye (Yoğurtla Terbiye Nasıl Yapılır?)

Sütle Terbiye (Sütle Terbiye Nasıl Yapılır?)

  • 1 Yumurta Sarısı
  • Yarım Su Bardağı Süt

Yumurta ve süt çorba piştikten sonra iyice karıştırılır. Sıcak çorbadan azar azar ilave edilip karıştırılan terbiyenin çorba sıcaklığına yakın olması sağlanır. Isıtılan terbiye çorbaya sürekli karıştırılarak yavaş yavaş ilave edilir.

Sütle Terbiye (Sütle Terbiye Nasıl Yapılır?)

Sirke ve Sarımsaklı Terbiye (Sirke ve Sarımsakla Terbiye Nasıl Yapılır?)

  • Yarım Çay Bardağı Sirke
  • Yumurta Sarısı
  • 3 Diş Orta Boy Sarımsak

Çorba piştikten sonra iyice karıştırılır. Sıcak çorbadan azar azar ilave edilip karıştırılan terbiyenin çorba sıcaklığına yakın olması sağlanır. Isıtılan terbiye çorbaya sürekli karıştırılarak yavaş yavaş ilave edilir. Arzuya göre çorba yanında da servis edilir.

Sirke ve Sarımsaklı Terbiye (Sirke ve Sarımsakla Terbiye Nasıl Yapılır?)

Limonlu Terbiye (Limonla Terbiye Nasıl Yapılır?)

  • 1 Adet Yumurta
  • 1 Adet Limon

Çorba piştikten sonra iyice karıştırılır. Sıcak çorbadan azar azar ilave edilip karıştırılan terbiyenin çorba sıcaklığına yakın olması sağlanır. Isıtılan terbiye çorbaya sürekli karıştırılarak yavaş yavaş ilave edilir.

Limonlu Terbiye (Limonla Terbiye Nasıl Yapılır?)

Şimdi sıra geldi çorba yapmaya. Hazırsanız lezzetli mi lezzetli evinizde kolayca yapabilceğiniz harika ve pratik çorba tariflerine göz atın ↵

Bizi Takip Edin!

Çorba Terbiye Çeşitleri & Nelerdir? & Çorba Terbiyesi Nasıl Yapılır?

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.