Kategori

Sözlük

Serrano Biberi

Serrano biberi, Meksika eyaletlerinin Puebla ve Hidalgo dağlık bölgelerinde ortaya çıkan bir tür biberdir. Biberin adı bu bölgelerin dağlardan gelmektedir.

Mirin

Mirin, bir yemeği lezzetini arttırmak, biraz konsantre tatlılık vermek ya da istenmeyen kokulardan (balık veya et) uzaklaştırmak için kullanılan bir Kore şarabıdır.

Kore Turpu

Mu veya Kore turpu katı gevrek yapısıyla ile beyaz turp çeşididir. Her ne kadar "Mu" kelimesi Korece'de turplar için genel bir terim olsa da, kelime genellikle Joseon turpuna atıfta bulunmaktadır.

Kombu

Kombu, çoğunlukla Laminariaceae familyasından yenilebilir kelptir.  ve Doğu Asya'da yaygın olarak yenilmektedir. Aynı zamanda dasima veya haidai olarak da ismi geçebilir.

Kelp

kelp nedir? Su yosunları Laminariales sırasını oluşturan büyük kahverengi alg yosunlarıdır. Yaklaşık 30 farklı cinsi vardır.

jeotgal

Tuzlu deniz mahsulleri olan jeotgal veya jeot, karides, istiridye, istiridye, balık ve balık yumurtası gibi deniz ürünleri ile yapılan tuzlu salamura edilmiş yemeklerden biridir.

Gochujang

Gochujang veya kırmızı biber salçası, biber tozu, yapışkan pirinç, meju tozu, yeotgireum ve tuzdan yapılmış, tuzlu, tatlı ve baharatlı fermente bir çeşit yemektir.

Gochugaru

Gochugaru (Kırmızı Biber Gevreği, geleneksel olarak güneşte kurutulmuş biberlerden yapılan, ezilmiş ve öğütülmüş kırmızı biber tanecikleridir.

Gastronorm

Uluslararası olarak mutfaklar için belirlenen standart ölçü gereçlerine "Gastronorm" olarak bilinmektedir. Gastronorm Ölçüleri Nelerdir? Gastronorm Küvetleri hakkında detaylı bilgi, Gastronorm Küvet satıcıları ve nerden alabilirsiniz