Yazısı

Mutfak Sözlüğü

Wakame

Deniz hardalı olarak da bilinen Wakame, en çok miso çorbasında karşılaşılmaktadır. Tatlı bir tada, ipeksi pürüzsüz bir dokuya sahiptir. Detaylar Sizlerle.

Acur

Acur, Salatalığa benzer bir tadı olan ve biraz salatalık gibi görünen uzun, ince bir meyvedir. Aslında salatalık ile yakından ilişkili bir tür olan kavun çeşididir. Acılığı yoktur ve meyve neredeyse her zaman soyulmadan kullanılır.  Acur

A Vitamini

A Vitamini genellikle bazı balık karaciğerlerinde, sütte ve yumurtada bulunan yağda çözülen ve karotenlerden elde edilen bir vitamindir.  A vitamininin birden fazla işlevi vardır: büyüme ve gelişme, bağışıklık sisteminin bakımı ve iyi

Susam Yağı

Susam yağı, susam tohumlarından elde edilen yenilebilir bir bitkisel yağdır. Yemeklik yağ olarak kullanılmasının yanı sıra, birçok mutfakta aroma ve lezzet veren kendine özgü bir lezzet arttırıcı olarak kullanılır.

Serrano Biberi

Serrano biberi, Meksika eyaletlerinin Puebla ve Hidalgo dağlık bölgelerinde ortaya çıkan bir tür biberdir. Biberin adı bu bölgelerin dağlardan gelmektedir.

Mirin

Mirin, bir yemeği lezzetini arttırmak, biraz konsantre tatlılık vermek ya da istenmeyen kokulardan (balık veya et) uzaklaştırmak için kullanılan bir Kore şarabıdır.

Kore Turpu

Mu veya Kore turpu katı gevrek yapısıyla ile beyaz turp çeşididir. Her ne kadar "Mu" kelimesi Korece'de turplar için genel bir terim olsa da, kelime genellikle Joseon turpuna atıfta bulunmaktadır.

Kombu

Kombu, çoğunlukla Laminariaceae familyasından yenilebilir kelptir.  ve Doğu Asya'da yaygın olarak yenilmektedir. Aynı zamanda dasima veya haidai olarak da ismi geçebilir.

Kelp

kelp nedir? Su yosunları Laminariales sırasını oluşturan büyük kahverengi alg yosunlarıdır. Yaklaşık 30 farklı cinsi vardır.