Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Hazırlanır?

Son zamanlarda baya popüler olan ve herkesin merak ettiği hurma yoğurt diyeti diyeti bakalım neymiş? Hurma yoğurt diyeti, birçok insanın hızlı kilo vermek için denediği bir diyet türüdür. Bu diyet, gün boyunca sadece hurma ve yoğurt tüketmeyi içerir. Genellikle 3 ila 7 gün süren bir süre boyunca uygulanır.

Son zamanlarda rafine şeker olmadan hazırlanan tatlıların başında gelen ve Ramazan sofralarının vazgeçilmez lezzeti olan hurmayı bu sefer diyet sofralarında görüyoruz. Kimileri bir hafta yapılan hurma diyeti ile haftada 6-7 kg ye kadar vermenin mümkün olduğunu söylüyor. 

Ancak, bu diyetin sağlıklı bir şekilde kilo vermek için uzun vadeli bir çözüm olmadığına dair bazı endişeler vardır. Hurma yoğurt diyeti düşük kalorili olduğu için vücudunuzun gereksinim duyduğu besinleri karşılamayabilir. Ayrıca, sadece birkaç günde kaybedilen ağırlık, su kaybından kaynaklanabilir ve diyet sona erdikten sonra geri alınabilir.

Sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı değişikliği, uzun vadede kilo vermenin en etkili yollarından biridir. Düzenli egzersiz yapmak ve dengeli beslenmek, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri almanıza ve aynı zamanda kalori alımınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir. Bir diyetisyen veya sağlık uzmanıyla çalışmak, sağlıklı bir kilo kaybı planı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Peki Nedir Bu Hurma Yoğurt Diyeti?

Adından da anlaşılacağı gibi bu diyet sadece hurma ve yoğurt ile yapılıyor. Hızlı kilo verdirmesinin yanı sıra bağırsakların düzenli çalışmasına ve kabızlığı gidermeye yardımcı oluyor.

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Hazırlanır?

Sabah, öğlen ve akşam her öğünde  sadece bir gün önceden suda bekletilmiş 7 adet hurma ve 1 kase az yağlı yoğurt ile hazırlanıyor, yani günde 21 adet hurma ve 3 kase yoğurt tüketmeniz gerekiyor. Bunun dışında gün içerisinde su ve yeşil çay hariç hiç bir tüketmemeniz gerekiyor.

Peki Hurma Yoğurt Diyetini Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Bu diyeti yaparken sadece 2 ürün tüketildiği için mutlaka bir hafta ara verilerek yapılması gerekir.
  • Hurmaları bir gece öncesinden suda bekletmek alınan kalorinin azalmasına da yardımcı olur.
  • Diyeti yaparken yanı sıra düzenli spor yapmak ta etkili bir biçimde kilo vermenize yardımcı olur.
  • Hepsinden ziyade bu diyeti uygulamadan önce bir beslenme uzmanı, doktor veya diyetisyene mutlaka danışınız.

Bizi Takip Edin!

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.